Як вибрати фарбу? Корисні статті про Дизайн інтер'єру від GOOD IDEA в Києві

Як вибрати фарбу?


P. S. На фото колірне коло яке допоможе визначитися з поєднанням кольорів.

Головна проблема постає перед не присвяченими в тонкощі ремонту в той момент, коли вони опиняються перед великим, на всю стіну, стелажем, до стелі заставленим різнокольоровими баночками з фарбами. Вибрати колір — півбіди. Але ж незрозуміло, які фарби краще брати, коли на баночці написано «акрилова», «фасовка», «мистецтво», «силіконова», «алкідна», «масляна» і так далі, і тому подібне. І Good Idea поспішає вам допомогти розібратися.

Водоемульсійні фарби

Також ці фарби називають воднодисперсійними і водорозчинними. Назвою вони зобов'язані розчиннику — воді. Водоемульсійні фарби для стін сьогодні вважаються найбільш популярними на ринку в силу своєї практичності і відносно невисокої ціни.
До достоїнств фарби можна віднести стійкість до потрапляння на пофарбовану поверхню бруду, яку легко змити, так як вона не проникає в структуру фарби.
Водоемульсійні фарби розрізняються між собою за полімерів, які використовуються в якості єднальної основи для фарби: клей ПВА, акрилові смоли, латексні полімери.

На основі ПВА

Водоемульсійні фарби на основі клея ПВА — найдешевші, але і самі непрактичні. З-за їх схильності забрудненню вони в основному застосовуються для фарбування стель. Плюсом таких фарб є хороша паропроникність — фарба «дихає», що добре позначається на поверхні, на яку вона наноситься, і на екології в кімнаті. Мінус — неможливість використання у вологих приміщеннях.
Дисперсійні фарби на основі акрилових смол і на латексній основі вже можна використовувати для фарбування не тільки стелі, але і стін.

Акрилові фарби

Фарби, виготовлені на основі акрилових смол, зазвичай використовують для фарбування стін у приміщеннях суспільного користування або у вологих приміщеннях. Перший спосіб їх застосування продиктований низьким ступенем зношення під час експлуатації — скільки стіну ні три, ні колір, ні текстура фарби практично не зміняться. Другий спосіб використання акрилових фарб, у вологих приміщеннях, продиктований структурою фарби, яка після нанесення на стіну швидко висихає і лягає щільною однорідною плівкою, захищаючи поверхню від проникнення вологи.
Також до переваг акрилових фарб можна віднести властиве всім водоемульсійним фарбам швидке висихання і повна відсутність будь-якого запаху після нанесення на стіну.

Латексні фарби

Водоемульсійні фарби, в основі яких використовуються латексні полімери, як і акрилові фарби, досить стійкі до механічних впливів, тому можуть бути використані як у житловому приміщенні, так і в громадських місцях.
Одним з головних плюсів латексних фарб, що володіють практично тим же набором якостей, що й акрилові, є тонкий шар, яким вони лягають на поверхню. При тих же якості, що і у акрилових фарб, і трохи більшої вартості латексні фарби найчастіше використовують для фарбування або шпалер, або фактурної штукатурки. Тонкий шар фарби дозволяє зберегти фактуру шпалер або штукатурки, забезпечивши їм необхідний колір і вологозахист.
Одним з небагатьох мінусів як акрилових, так і латексних фарб вважається низький рівень паропроникності. Тобто вони не належать до «дихаючим» фарбам, що багатьох зупиняє від їх покупки.

Алкідні фарби

Алкідні фарби або емалі, за своїми властивостями дуже схожі з латексними водоемульсійними фарбами. Вони також утворюють тонкий однорідний не дихаючий і вологонепроникний шар на поверхні, на яку наносяться. Правда, на відміну від латексних фарб, алкідні висихають не завдяки випаровуванню води, а в результаті окислення при зіткненні з повітрям. Завдяки цій властивості фарби швидко сохнуть, але після нанесення залишають різкий неприємний запах, через що використовуються в основному для зовнішнього застосування.
Завдяки своїй формулі і способу висихання, алкідні фарби формують тонкий, але дуже міцний і стійкий до стирання шар, повністю виключає попадання вологи на пофарбовану поверхню. Ця властивість дозволяє використовувати алкідні фарби для нанесення на металеві поверхні, щоб захистити метал від іржі та корозії.

Олійні фарби

В олійних фарбах у якості розчинника використовується не вода, як в водоемульсійних, а натуральні і штучні олії, оліфи. Ця особливість масляних фарб призводить до того, що вони досить довго висихають і після цього протягом довгого часу зберігають специфічний запах, від якого важко позбутися. Раніше це властивість практично не впливало на популярність не самих дорогих фарб, і їх використовували як для зовнішніх робіт, так і для фарбування стін у житлових приміщеннях — вибору не було. Тепер же, при розмаїтті фарб на ринку, масляні фарби для внутрішньої обробки практично не використовують.
Плюсом масляних фарб вважається дуже висока зносостійкість при низькій ціні. Одного разу пофарбована поверхня протягом дуже довгого часу не буде потребувати повторного фарбування.Зворотний бік цієї зносостійкості - повна відсутність паропроникності, що в перспективі може призводити до порушення верхнього шару поверхні, на яку нанесена фарба, і його відшарування.

Силіконові фарби

Одна з найсучасніших розробок будівельної галузі - силіконові фарби. Вони поєднують в собі плюси різних типів водоемульсійних фарб: зносостійкість, паропроникність і водостійкість. Завдяки цьому їх можна використовувати як для фарбування зовнішніх частин будівлі, так і в якості забарвлення для інтер'єру.
Але головною особливістю силіконових фарб вважається не змочується водою поверхню, яку фарба утворює відразу після нанесення. Завдяки цій властивості, недешеві силіконові фарби часто використовуються для фасадних робіт, особливо там, де поверхня необхідно захистити від впливу вологи.

Еко-фарби

Останній писк моди - дорогі екологічні фарби. При їх виробництві повністю виключені будь-які шкідливі речовини, які, що цілком природно, потім відсутні і в складі самої фарби, не виділяючи небезпечних субстанцій в повітря після нанесення. Іноді при виготовленні «зелених фарб» використовуються натуральні компоненти.
Особливості виробництва можуть позначатися на таких властивостях фарби, як швидкість висихання. Але це з лишком компенсується її повною безпекою. Еко-фарби коштують помітно дорожче своїх простіших у виробництві аналогів. Тому їх часто використовують для фарбування стін в дитячих кімнатах.

Good Idea - дизайн інтер'єру